Jump to content
MusicON

Game of Thrones | Urzeala tronurilor

Recommended Posts

b4ollGy.jpg

 

 

 

Inspirat din celebra serie de romane Cântec de gheață și foc de George R.R. Martin, serialul de aventuri Urzeala Tronurilor se învârte în jurul Tronului de Fier și al celor șapte familii, printre care proeminente, Stark, Lannister, și Baratheon, pentru Westeros.

Robert Baratheon, rege al ținutului Westeroes îi propune vechiului său prieten, Eddard Stark, să-i fie sfetnic în problemele cele mai delicate. Eddard, suspectând că predecesorul său a fost asasinat acceptă această provocare tocmai pentru a putea să-i investigheze moartea.

Familia Lannister, pe de altă parte, dorește tronul și nu se sfiiește de la nimic pentru a-l obține.

De cealaltă parte a mării, Viserys și Daenerys Targaryen sunt ultimii din stirpea lui Aerys cel Nebun, ucis de Robert.

 

iMDB

 

2q8ltWt.jpg


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e bine, ca incepe sezon nou dupa ce avem ce vedea toata iarna, iar in timpul difuzarii nu prea mai este altceva de vizionat. De fiecare data imi propun sa se termine sezonul si sa-l vad  in 10 ore intr-o zi ploioasa, dar nu am cum rezista ...... episod dupa episod ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 De fiecare data imi propun sa se termine sezonul si sa-l vad  in 10 ore intr-o zi ploioasa, dar nu am cum rezista ...... episod dupa episod ...

Eu asa fac la aproape toate serialele pe care le-am vazut... mai putin asta. Nu am rezistat :lol:


y21fol.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am deschis acest thread tinand cont ca este un serial foarte popular.

Am urmarit primul episod cand a aparut si de atunci nu m-am uitat si nu ca nu mi-a placut, pur si simplu nu am mai urmarit nimic o perioada.

Eu pot rezista, ma uit doar la sezoane intregi, nu saptamanal.


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...