Jump to content
nFo

Sondaj Alegeri Presedinte Romania

Presedinte 2014-2019  

23 members have voted

  1. 1. Cine castiga alegerile ?

    • Klaus Iohannis
      21
    • Victor Ponta
      2


Recommended Posts

Scopul acestui sondaj este doar pentru a determina... ce preferinte are electoratul internaut ;)

 

Nu se accepta comportament agresiv pentru cineva care si a exprimat dorinta de a vota cu un candidat sau altul. Este dreptul fiecaruia de a avea o opinie diferita de a ta.


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa votez Ponta pentru a da o sansa tineretului in tara asta. Si... nu mai am chef sa o luam iar de la capat cu comunistii astia hoti: Macovei, Videanu, Berceanu, Blaga si altii. A fost destul zece ani. Daca n-or fi buni votul poporului o sa-i taxeze si pe astia dupa o vreme. Pe moment evidenta imi spune ca mizeria basita din ultimii zece ani trebuie aruncata la groapa de gunoi a istoriei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o sa votez pe sistemul "raul cel mic"

 

In calitate de absolvent al facultatii de stiinte politice si bagator in seama in PNL vre-un an cred ca ceea ce se intampla in sistemul politic din romania acum nu difera mult cu sitemul din secolul 15 unde domnul era ales cu sprijinul boierilor(in majoritatea cazurilor), iar odata ales nu facea decat sa-si consolideze pozitia...

Acum tot cam asa este. Vine unu nene, sprijinit de toti smecherii si ne promite noua marea cu sarea. Cand este ales nu face decat sa-i multumeasca pe cei care l-au sprijinit in campanie...

....La cati bani s-au investit in curu` lu` Ponta tin sa cred ca e sprijinit puternic, ca e prea multa mafie in spatele lui. Cu tătuca Iliescu si cu Nastase la butoane are multe sanse sa iasa presedinte si atunci va fi vai si amar de tara asta.

 

 

Eu o sa votez cu johannis. Nu ca asta ar fi cine stie ce "fecioara maria", dar cel putin nu e asa rau precum ponta, are niste realizari si am vazut ca vrea sa vina cu ceva reforme in sistemul politic, ceea ce e bine :)

 

PS: Nu sunt cunoscator al scenei politice actuale. Nu ma mai pasioaneaza subiectul de ani buni 


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa ajunga asta sus, o sa traga pentru altii (nemti cred) si nu o sa faca nimic. Se imbogateste apoi vine altul.


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa ajunga asta sus, o sa traga pentru altii (nemti cred) si nu o sa faca nimic. Se imbogateste apoi vine altul.

 

 

Nu stiu cat de mult ar putea sa traga el pt nemti, dar cred ca romaniei nu i-ar strica o relatie mai apropiata cu germania. Avem ce invata de de acolo. De la atitudinea oamenilor de rand pana la politicile lor internationale. Doar de invatat!


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care votează Iohannis nu mai ajunge-n rai. S-a-nţeles? :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=8vfkrQcFT70

 

 

Uite special pt astia as reintroduce arderea pe rug. Mama lor de banditi. Nu numai ca fura ca ultimii hoti, dar n-au pic de rusine. mint si inseala pe fata fara scrupule. Ghilotinati in piata publica, duminica!!!


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara Rares Bogdan m-a dezamagit grav..pai asa se modereaza bai frate..sa nu mai zic cata reclama aveau pe ecran nu mai intelegeai nimic, doar realitatea tv atat citeai..nu ca s-ar fi discutat ceva inteligent aseara..


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epoca lui Basescu apune (democratie zero, a dat mult in urma poporul asta). Sa speram ca noile orizonturi (rosii sau nu... :)) vor fi mai bune. Sa se termine cu comunistii, cu oamenii fara de onoare, cu obedientii basisti si cu gunoaiele in general.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epoca lui Basescu apune (democratie zero, a dat mult in urma poporul asta). Sa speram ca noile orizonturi (rosii sau nu... :)) vor fi mai bune. Sa se termine cu comunistii, cu oamenii fara de onoare, cu obedientii basisti si cu gunoaiele in general.

Tu cand spui COMUNISTI ,te referi la PSD, nu?


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu cand spui COMUNISTI ,te referi la PSD, nu?

Nu cred. cred ca se refera doar la basescu :)))

 

Epoca lui Basescu apune (democratie zero, a dat mult in urma poporul asta). Sa speram ca noile orizonturi (rosii sau nu... :)) vor fi mai bune. Sa se termine cu comunistii, cu oamenii fara de onoare, cu obedientii basisti si cu gunoaiele in general.

 

In primul rand vreau sa punctez nu o sa gasesti oameni cu onoare in politica (poate cu mici exceptii, dar cei care tin  la onoare nu ajung departe in politica, cel putin nu in romania).

"Cand cele mai vechi meserii din lume, "curvia" si "hotia", s-au intalnit atunci s-a nascut primul politician" - asta zicea un profesor d-al meu :)

 

Basescu, basescu este un om politic redutabil. Trebuie doar sa privesti putin cariera lui si iti poti da seama.

Diferenta dintre el si ceilalti politicieni nu este el este mai hot, mai pervers, mai smecher....toti sunt la fel. Basescu, ca si Iliescu, este avid de putere, doar ca are dezavantajul ca ii place sa se dea in spectacol. Nu se poate abtine. El singur se numeste un om de actiune...si orice om de actiune mai da si cu bata in balta cateodata; iar cand presedintele unei tari da cu bata in balta nu-i chiar bine pt ca "oamenii rai" abia asteapta asta.

 

Acum ca sa revenim la subiet spun ca readucerea lui iliescu la putere prin acest ponta este cel mai dezastros lucru care se poate intampla romaniei. Toti smecherii si mafiotii or sa prinda aripi si va fi jale-n tara.

 

De aceea spun ca trebuie un om precum Johannis (cum am mai spus...nu ca el ar fi cheie de biserica sau ceva) care vad ca vrea printre altele sa reformeze sistemul politic. Si acesta este si motivul pt care Johannis o sa intampine dificultati mari. "Baietii" care inca mai au putere acum o sa traga tare cu ponta pt ca le este amenintat locul caldut de la tribuna oficiala.


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este peste tot. in danemarca sunt doar doua sectii de votare. Ca si in primul tur nu cred ca o sa apuce toata lumea sa voteze.

Trebuiau organizate mai multe sectii, dar daca al nostru guvern si in special Ministerul Afacerilor Externe este condus de trandafiri normal ca n-au organizat. Stiu foarte bine ca romanii din strainatate sunt pro Johannis si ar fi prosti sa-si taie singuri creanga de sub picioare.

 

Colac peste pupaza, sper sa iasa Klaus. Daca iese ponta o sa fie haos, o sa iasa lumea in strada. 


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...