Jump to content
nFo

Sondaj Alegeri Presedinte Romania

Presedinte 2014-2019  

23 members have voted

  1. 1. Cine castiga alegerile ?

    • Klaus Iohannis
      21
    • Victor Ponta
      2


Recommended Posts

Eu am votat de dimineață, nu era mare înghesuială la secția de votare. Că vrem că nu vrem, aici majoritatea decide. Oricum, măcar aici pe forum s-a văzut clar cine merită cu adevărat să câștige.


3678182622.png3678187660.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

multa lume e indobitocita de latrina 3...aia au spalat creiere ani in sir. tot ce e posibil sa iasa Tonta. fara nici o suparare cei ce-l sustineti

sa stii. ma uit acum si nu-mi vine sa cred ca debiteaza gadea aici :)))

Eu nu m-am mai uitat la tv si nu m-a interesat politica de prin 2008, dar m-a  prins si pe mn valul asta cu votul si fara sa vreau ma mai uit p-aici.

Inainte parca erau mai obiectivi, dar acum au luat-o pe aratura tare. Nu-mi vine sa cred :o


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Țineți pumnii sa nu se fure prea tare la numărătoare în țară și afară

 

Prezenta sporită la vot și protestele sunt semne clare ca se vrea o schimbare

 

PS. Îmi pare rău că diaspora nu poate vota. Meleșcanu trebuie demis nu pentru ca a fost prost organizator și nu s a adaptat unei situații clare... Ci pentru tupeul de a recomanda oamenilor de a merge 400 de km sa voteze la o secție mai liberă. Nu toți au avion plătit de bani publici sa zboare imediat în țară când nu pot vota în străinătate.


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-a fost frica ma la comunistii astia. Stiau foarte bine ca diaspora va vota cu Johannis, asa ca le-au pus bete in roate cat de mult au putut.

Ce ma enerveaza pe mine cel mai tare, e faptul ca ne considera pe toti niste cretini. Apar la televizor si fac tot felul de declaratii, de parca noi n-am stii ce "perversiuni" fac ei cu legile.

Mi-a placut de politologul care a fost invitat mai devreme la protv, ala a explicat clar si concis ce trebuia facut pentru a evita situatia asta. Doar ca ei nu au vrut sa evite.

 

P.S.. Uite ca m-am inselat, lumea chiar a iesit pe Kisselef. Bine, pentru alt motiv decat s-a discutat aici, dar totusi au iesit. Bravo lor!


y21fol.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite asa ma intorc in tara putin mai increzator :)

 

Noi tinerii am contat aici. Se cunoaste ca este o generatie noua. O generatie putin mai constiienta de ce se intampla, o generatie "conectata" care poate sa gandeasca singura. Ponta, cu toata sustinerea lui, cu toata mafia in spate, cu milioanele investite in pomeni si mita eletorala, cu faptul ca l-a invins pe Johannis in dezbaterile televizate(dupa unii alalisti) nu a reusit! Nu a reusit pt ca oamenii si-au dat seama de marlania lui. Cu ajutorul mass-mediei, in special a internetului, oamenii au vazut, au retinut si au pus cap la cap toate cele intamplate in ultima vreme si au luat o decizie impotriva mafiei si hotiei in primul rand.

Ma bucur ca au iesit atatia oameni la vot, ma bucur c-am vazut oameni solidari cu cei din diaspora care n-au putut vota si ma bucur ca a iesit Johannis...restul e istorie :)

 

Felicitari tuturor romanilor. Felicitari Klaus Johannis


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia aştept să treacă 5 ani să văd ce se schimbă  :)

Nu stiu cat de mult se va schimba in bine ,dar mai rau decat cu Ponta nu se poate.

 

 

80.000 de voturi pe liste suplimentare până la oră 10 în Teleorman și Olt. Turism, adică. Adevărul e că într-o duminică superbă ca asta chiar îți vine să vizitezi Videle, să-ți dai un check-in din Zimnicea sau să mergi la un Imax în Drăgănești. De colosseumul din Roșiorii de Vede nu mai zic, să nu vă faceți sânge rău că ați rămas

acasă.

 

10426236_938567632838548_465366458083627


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia aştept să treacă 5 ani să văd ce se schimbă  :)

Psd  este majoritar la guvernare pentru inca 2 ani, daca va aduceti aminte sunt din 2012 cu vreo 5 luni inainte de noiembrie cand ar fi trebuit sa fie alegerile, s-au instalat prin mai sau iunie pe bugetul lui Boc din acel an.

Nu trebuie sa treaca 5 ani de presedentie sa vedem schimbari, trebuie imputinati comunistii psd-isti si altii ca ei din alte partide ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

se schimba doar presedintele ca cei din guvern is majoritari deocamdata. totusi deja Ponta a inceput sa fie el umil la randul lui si sa fie de acord cu toate solicitarile facute de Iohannis. Chiar daca guvernul e psd-ist  conteaza mult sa coabiteze. pentru bunul mers al lucrurilor. ca nici ceilalti de la PNL nu sunt niste sfinti adica nu prezinta o optiune plauzibila pentru formarea noului guvern. sa nu uitam ce nume se vehiculeaza si acolo. Asa ca e f bine daca colaboreaza cu PSD-ul. sa nu traga presedintele la dreapta si guvernul la stanga. Dar mai vedem. Nu-i exclus ca astia din psd sa-i ceara demisia lui Ponta. De regula asa se intampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Important e ca în orice stat civilizat să existe un echilibru al puterilor. E foarte periculos ca un singur partid să dețină toate pârghiile puterii iar voi ca oameni tineri, deștepți și frumoși trebuie să realizați asta. :)

Trebuie să conștientizăm faptul că suntem responsabili pentru propriul destin și că nu o să existe niciodată un Mesia al poporului român. Trebuie să dăm un sens sacrificiilor făcute de oamenii care au suferit grav în timpul odiosului comunism. (pentru cei care spun că era mai bine pe vremea lor, îi invit să citească despre crimele abominabile comise în perioada rușinoasă a poporului). Zilele astea am aflat că voturile noastre pot penaliza grav clasa politică și că indiferent de agendele lor, prin efort comun, putem impune propria voință. Trebuie să știm ce vrem de la viitor pentru a-l putea contura cât mai bine.

 

Mesaj pentru socon și în general pentru oamenii fataliști, ușor manipulabili de media: verificați mai multe surse înainte de a trage concluzii pripite. Fiți circumspecți, nu vă lăsați conduși de sentimente și lăsați raționalul să domine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...