Jump to content
comatome

[Rezolvat] Problema mea cu un telefon LG

Recommended Posts

Salut! Zilele trecute am luat telefonul fiica-mii care e rootat si stergand unele chestii cu titanium backup am sters din greseala serviciile google + magazinul google. As vrea sa reinstalez gapps-ul compatibil din nou in recovery mod insa nu reusesc. nu pot intra in meniu in recovery mod. cu cele 3 taste simultan apasate intru in recovery insa nu am nici un meniu doar o informatie. am instalat rom manager cu  care imi arata robotelul culcat cu semnul exclamarii si la fel nici un meniu. Bootloaderul l-am descuiat cu BL-unlock.(cred, telefonul mi s-a restartat dupa). Rom manager zice ca CWM nu e compatibil cu telefonul. O alta solutie sau altceva ce pot sa fac cine ma indruma?

telefon LG E440

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 xda e cel recomandat pentru droid issues

2 root-ul + programele cu acces de root se ruleaza pe proprie raspundere 

3 zici ca nu poti intra in recovery mod (practic poti...dar nu ai optiuni) insa poate poti boota normal telefonul (putin probabil, dar daca poti incearca un factory reset + update firmware)


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in sfarsit am reusit sa reinstalez softul original cu un program de la LG. partea buna e si ca s-a pastrat tot ce aveam inainte in telefon. s-a dus root-ul dar e ok. am cautat tot felul de metode complicate de flashuire dar eu de fapt nu cautam unde trebuie. mersi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...