Jump to content

Music Torrents ORG uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo

Pas cu Pas de Klaus Iohannis

iohannis presedinte santa klaus pas cu oas Klaus Iohannis

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Martzy

Martzy

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 November 2014 - 04:44 PM

iohannis_carte_11169700.png

Sunt foarte bucuros să vă anunț că a ieșit de sub tipar cartea mea, ”Pas cu pas”. Este un volum autobiografic în care am încercat să vorbesc altfel despre mine, despre cariera mea, despre felul în care m-am format și despre ce vreau să fac în calitate de Președinte al României.

Am crezut că cea mai potrivită formă pentru a-i lăsa pe oameni să mă cunoască a fost să scriu despre mine. Mi-am spus mereu că, dacă munceşti pentru o treabă, nu o uiţi. Să scriu despre viaţa mea, care, într-o mare măsură, se suprapune cu munca mea, m-a făcut să înţeleg, încă o dată, că lucrurile chiar aşa stau. Este o constatare verificată nu numai în anii în care am fost primar. Este o concluzie pe care am tras-o după o viaţă în care am pus umărul la destul de multe lucruri. Este şi concluzia acestei cărţi.

Aceasta nu este neapărat o carte de memorii, deşi conţinutul ei ţine, într-o oarecare măsură, de memorialistică. Este mai degrabă povestea unor lupte câştigate, una de care fiecare dintre noi are nevoie la un moment dat.

Am adunat în această carte momente din viaţa publică, încercând să refac, din ceea ce a selectat memoria, traseul profesional care m-a adus de la catedra de fizică la ipostaza de candidat pentru preşedinţie. Am inclus în ea şi lucruri personale, dar nu am făcut-o neapărat pentru a răspunde curiozităţii celorlalţi. Am recuperat acele întâmplări, întâlniri sau detalii care au spus ceva despre felul în care m-am format, despre valorile pe care le-am preţuit. Identitatea mea personală a umplut, prin intermediul faptelor, dar şi prin aceste principii în care am crezut, rolul de persoană publică pe care l-am ocupat de mai bine de paisprezece ani.

A citit-o cineva? Ceva păreri, merită citită?

Nu am ştiut în ce secţiune să postez aşa că am postat aici.

• Trancesr likes this

#2 johnake

johnake

Beerminator

• Administrators
  • 472 posts

Posted 20 November 2014 - 05:00 PM

O puteți cumpăra și în format electronic, la prețul de 7.14 RON.

#3 comatome

comatome

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 99 posts

Posted 20 November 2014 - 05:25 PM

sper ca nu scrie dupa cum vorbeste :-)))

• DonaldTrump likes this

#4 nFo

nFo

Legenda

• Administrators
  • 1,382 posts
  • LocationBehind you...

Posted 20 November 2014 - 07:38 PM

Consider ca informatiile din carte sunt deja expuse pe tv (intr o maniera mai mult sau mai putin manipulanta) 

Avea alt farmec daca lansarea autobiografiei era facuta in anul 4 de presedintie ;)

Stai chill...

#5 Martzy

Martzy

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 November 2014 - 09:17 PM

O am eu în format electronic dacă o vrea cineva. Dacă nu e voie să o dau puteţi şterge postul.

#6 nFo

nFo

Legenda

• Administrators
  • 1,382 posts
  • LocationBehind you...

Posted 20 November 2014 - 10:01 PM

da o in privat... ca sa fie cat mai perversa si misterioasa experienta... de sharing

Stai chill...

#7 Martzy

Martzy

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 November 2014 - 10:03 PM

Ok, atunci cine o doreşte aştept PM.

#8 Martzy

Martzy

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 21 November 2014 - 12:24 AM

Acum am văzut secţiunea http://musictorrents...rum/27-cultura/, cred că merge mai bine acolo.

Dacă vrea cineva să îl mute acolo.

#9 comatome

comatome

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 99 posts

Posted 21 November 2014 - 12:28 AM

O am eu în format electronic dacă o vrea cineva. Dacă nu e voie să o dau puteţi şterge postul.

ai urcato pe FL?

#10 Martzy

Martzy

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 21 November 2014 - 12:32 AM

Nu, nu o postez nicăieri în afară de aici, şi aici doar prin PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users