Jump to content

Music Torrents ORG uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo

Grand Theft Auto 5

open worldaction adventure thrid person shooter nudity crime

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 MusicON

MusicON

Legenda

• Moderators
  • 530 posts
  • Locationrecycle bin

Posted 26 November 2014 - 03:53 PM

SNNdecb.jpg

Wikipedia

Magazin Steam

I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

#2 teoluci

teoluci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 26 November 2014 - 08:12 PM

Jocul asta abia peste vreo 5 ani o sa imi permit sa il joc . Daca mi-as cumpara acum componenetele pc foate puternice si scumpe pe care o sa le ceara jocu asta , dau faliment .

#3 MusicON

MusicON

Legenda

• Moderators
  • 530 posts
  • Locationrecycle bin

Posted 26 November 2014 - 09:53 PM

6 GB RAM si o placa video cu suport direct x 11? 

I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

#4 maharet

maharet

Maestru

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 26 November 2014 - 10:14 PM

Faliment...aiurea...până și mie o să îmi meargă pe low la rezoluție hd ready pe râșnița veche de 5 ani cu athlon 2 x4 620 și gt 730 + 12gb ram, adică merg decent cod aw, ryse și nu merge gta v, nu? Dar stai așa să vezi peste câteva luni distracție cu noul i7 4790 si r9 280 cu 3gb ddr5 și 16 gb ram, cred că o să ruleze la 40 fps+ constant în full hd...cu toate detaliile pe ultra.
  • Trancesr likes this
Posted ImagePosted Image

#5 Trancesr

Trancesr

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 26 November 2014 - 11:19 PM

Nu sunt gamer de fel, dar jocuri precum gta3, vice city fac parte din educatia mea :)))

Am sarit peste san andreas si gta 4, dar pe asta abia il aspept. 

30ttqpt.jpg

#6 teoluci

teoluci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 27 November 2014 - 01:24 AM

Faliment...aiurea...până și mie o să îmi meargă pe low la rezoluție hd ready pe râșnița veche de 5 ani cu athlon 2 x4 620 și gt 730 + 12gb ram, adică merg decent cod aw, ryse și nu merge gta v, nu? Dar stai așa să vezi peste câteva luni distracție cu noul i7 4790 si r9 280 cu 3gb ddr5 și 16 gb ram, cred că o să ruleze la 40 fps+ constant în full hd...cu toate detaliile pe ultra.

Decat sa joc gta 5 pe low si sa se vada mai prost decat gta 4 pe high , mai bine mai joc inca o data gta 4 . Plus ca daca gta 5 va fi la fel de prost optimizat ca si gta 4 , atunci cu rasnita ta si a mea de pc (  chiar de a mea e putin mai buna  :P ) va merge pe low cu 10 fps  , si mai bine joc Solitaire in situatia asta .   Ce mi-o fi  trebuit mie acum 5 ani cand am schimbat monitorul sa-mi iau  fullHD ,  nu mi-a ajungea ceva mai putin  :wacko:

Ce sa fac , sunt si pretentios , sunt obisnuit sa se vada si sa se miste bine jocurile .

#7 Kee7

Kee7

Membru

• Members
  • PipPip
  • 23 posts

Posted 27 November 2014 - 08:32 AM

Jocul asta abia peste vreo 5 ani o sa imi permit sa il joc . Daca mi-as cumpara acum componenetele pc foate puternice si scumpe pe care o sa le ceara jocu asta , dau faliment .

Vinde-ti un rinichi ..

#8 maharet

maharet

Maestru

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 27 November 2014 - 12:11 PM

Decat sa joc gta 5 pe low si sa se vada mai prost decat gta 4 pe high , mai bine mai joc inca o data gta 4 . Plus ca daca gta 5 va fi la fel de prost optimizat ca si gta 4 , atunci cu rasnita ta si a mea de pc (  chiar de a mea e putin mai buna  :P ) va merge pe low cu 10 fps  , si mai bine joc Solitaire in situatia asta .   Ce mi-o fi  trebuit mie acum 5 ani cand am schimbat monitorul sa-mi iau  fullHD ,  nu mi-a ajungea ceva mai putin  :wacko:

Ce sa fac , sunt si pretentios , sunt obisnuit sa se vada si sa se miste bine jocurile .

Realizezi faptul că GTA V pe low se vede mai bine decât GTA IV pe high, nu-i aşa? Din cauza engine-ului grafic next gen folosit care e mult mai îmbunătăţit decât la IV. De exemplu: eu joc Ryse pe rezoluţie  hd ready cu toate detaliile pe low şi mi se pare că se vede foarte bine. Pe de altă parte, nu am setat de curiozitate grafica la high ca să mă oftic că nu merge cursiv, aşadar neavând un standard după care să mă ghidez, nu fiindcă nu se poate ci fiindcă nu vreau, , până iau pc-ul nou, dacă le las pe low, se văd "bine" deocamdată.Mă mulţumesc cu ce am şi merge foarte bine...Ce mai contează câteva luni :D Pe de altă parte, în locul tău aş merge pe un PS 4 la promoţie, după ce o să poată fi modată consola. Aşa ieşi mult mai ieftin, pentru jocuri.

Posted ImagePosted Image

#9 maharet

maharet

Maestru

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 27 November 2014 - 12:18 PM

Nu sunt gamer de fel, dar jocuri precum gta3, vice city fac parte din educatia mea :)))

Am sarit peste san andreas si gta 4, dar pe asta abia il aspept. 

Păi foarte rău ai făcut, San Andreas e excelent, caterincă maximă, eu îl am şi acum în telefon. La fel şi IV, e instalat în PC. Highly recommended.

• PiratulNeinfricat likes this
Posted ImagePosted Image

#10 Trancesr

Trancesr

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 27 November 2014 - 01:01 PM

Păi foarte rău ai făcut, San Andreas e excelent, caterincă maximă, eu îl am şi acum în telefon. La fel şi IV, e instalat în PC. Highly recommended.

Eram in primii ani de facultate in perioada aia. Erau altele prioritatile :))) nu prea era timp de jocuri. Singurul joc pe care am continuat sa-l joc a fost CS 1.6 si asta pt ca dupa 2-3 mix-uri mergeam la bere :)))

• maharet likes this

30ttqpt.jpg

#11 teoluci

teoluci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 14 January 2015 - 10:28 PM

Au aparut cerintele de sistem . Mie inca nu-mi vine sa cred ce modeste sunt . Probabil au reusit sa-l optimizeze la fel de bine ca pe Max Payne 3 . 

Cerinţe minime:
• OS: Windows 8.1 64 bit, Windows 8 64 bit, Windows 7 64 bit Service Pack 1, Windows Vista 64 bit Service Pack 2 (placă video NVIDIA recomandată dacă rulaţi Windows Vista)
• Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
• Memorie RAM: 4GB
• Placă video: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
• Placă de sunet: 100% compatibilă cu DirectX 10
• Hark disk: 65GB
• Unitate optică DVD

Sistem recomandat:
• OS: Windows 8.1 64 bit, Windows 8 64 bit, Windows 7 64 bit Service Pack 1
• Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHz (8 CPUs)
• Memorie RAM: 8GB
• Placă video: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
• Placă de sunet: 100% compatibilă cu DirectX 10
• Hark disk: 65GB
• Unitate optică DVD

Grand Theft Auto V va fi lansat pentru PC pe 24 martie 2015.

• maharet likes this

#12 maharet

maharet

Maestru

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 17 January 2015 - 02:55 PM

Serios, 24 Martie, nu 27 Ianuarie? Mda, care o mai cumpăra pe bune ceva de la Rockstar vreodată :)

Posted ImagePosted Image

#13 titus

titus

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 17 January 2015 - 02:57 PM

hmm ma asteptam sa fie mai mari cerintele

sper sa fie bine optimizat

Also tagged with one or more of these keywords: open worldaction, adventure, thrid person shooter, nudity, crime

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users