Jump to content
nFo

Umbre [HBO Europe]

Recommended Posts

Tocmai ce am vazut primul episod si efectiv m am indragostit.

 

Nu vreau sa dau spoilere prea multe, asa ca o sa mentionez doar un scurt dialog genial/acid/comic din contextul fiului emo al lui Capitanu si ce muzica asculta el :

 

- Asta e emo. Asculta doar muzica de aia de taiat venele.

- Temisan ? ....


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am urmarit cele 4 episoade, aparute pana acum, are multe replici interesante, actiunea e buna, e un serial si pe gustul meu (nu sunt foarte pretentios). P.S - am vazut ca sunt perosane care se plang cum ca cameramanul ar suferi de Parkinson !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt intr-adevar momente cand filmarea pare facuta cu telefonul (adica in alergare dupa actorul principal) dar asta e vina regizorului. Daca vrei imagine cursiva si fara vibratii trebuie sine si cameramani fara "parkinson". Dar... daca regizorul zice ok, atunci asa ramane.

 

Momentan sunt la episodul 3 din cele 5 lansate. Parca e usor lungit degeaba, pana la cele 40 minute si ceva, dar sa speram ca procentul de actiune din intreaga durata a episodului ramane constant pe viitor.

 

Thumbs up in continuare.

 

PS. Mi-e greu sa cred ca Serban Pavlu (pacaliciul de la In Puii Mei) va avea roluri mai mari decat acesta in intreaga sa cariera de actor. Pana la toata coada nu e nici Iures si nici Morgenstern.


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 2 ani o ascult, acum a devenit cu adevarat hit, frumoasa moldoveanca

 

sper ca n ai poster cu ea, lipit pe tavan... 

 

in rest... Hai cu sezonul 2


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...