Jump to content
nFo

PS4

Recommended Posts

Sus mana cine are consola.

 

Ce va jucati ? Ce jocuri ati cumparat ? (Diablo UEE TSR / Infamous SS + FL)

 

Ce asteptati sa jucati ? (Evolve, Mortal Kombat X, Uncharted 4 | Pre-Order : Middle Earth : SoM & Assassins Creed Unity)

 

Ce va enerveaza la consola ? (Momentan: Ma enerveaza preturile din Store, ar trebui sa fie la 50% din pretul jocurilor fizice) 

 

Aveti Eye Camera ? (Da... si iau la suturi piticii) 


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

În caz de nu stiati Sony a făcut o mare măgărie dacă vrei multiplayer pe Ps4.

La fel ca la Xbox, dacă vrei online (cat și alte mici prostii) trebuie sa plătești un abonament.

Am înjurat, am cercetat... Și într un final (am cedat) am cumpărat un prepaid card pentru usa.

Jocurile din Europa vor merge cu PlayStation plus american :P


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stau si ma cert cu un coleg ca nu se poate "sparge" ps4... si apoi el imi spune : http://wololo.net/ps4-jailbreak-ps4-cfw4dummies/

 

As of 2016/04/02, it is now possible to Jailbreak your PS4 if you are on firmware 1.76 or below.

 

dar daca citea mai atent se mentioneaza ca acest jailbreak permite doar sa se instaleze linux pe ps4

ca sa rulam jocuri (luate din p2p) mai dureaza ceva


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca fapt divers... PS4 Se poate "cracka" > trebuie doar un PS4 cu firmware [nu exista momentan metoda de downgrade firmware la PS4)

 

Tutorialul folosit de mine este cel de pe > http://wololo.net/2017/12/29/set-ps4-4-05-exploit-run-payloads-debug-settings-example/ 

 

Deja am dat anulat precomanda cu GOD of War :D, pentru ca ma indoiesc ca Sony va face rularea jocului sa fie dependenta de firmware-ul cel mai nou [5.05 momentan]. 


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

in lb romana... a progresat jailbreak-ul la ps4 pana la firmware 7.55 => si iti ofera access la jocurile care au fost lansate cu acel firmware 😉 


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conteaza asa mult ?

Sony a inceput sa porteze jocurile de PS pe windows.

Cu siguranta vor porta si Last of Us


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... arunca un ochi la sectiunea "console games" sa vezi cum a crescut activitatea in ultimele zile

PS. O sa dau foc la consola cand o sa porteze oficial seria God of War si Uncharted... pentru ca atunci clar nu o sa mai fie nevoie de ea :))


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...