Jump to content
nFo

Xbox One

Recommended Posts

Sus mana cine are consola.

 

Ce va jucati ? Ce jocuri ati cumparat ? (Am avut 5 jocuri de la pre-order printre care Fifa 2015 + Halo Spartan Assault / Am cumparat Ryse Son of Rome)

 

Ce asteptati sa jucati ? (Momentan nu stiu de un joc exclusiv Xbox One care sa mi placa)

 

Ce va enerveaza la consola ? (Nu pot sa fac media streaming prin remote + Joystick-ul e prea mare) 

 

Aveti Kinnect ? (Nu... si nu cred ca mi voi lua) 

 
 
 
PS. Consola a fost cumparata cu un discount serios... altfel eram exclusiv gamer de PS4

Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update...

 

Cat de imbecili pot sa fie cei de la Microsoft sa faci din share-ul pe facebook a unui gameplay inregistrat un process atat de elaborat.

(Doar ca sa vada si pretenii ce golazzzo am dat cu Benzina)

 

Pentru inceput te forteaza sa ti iei Xbox Live Gold (aka : Serviciul Contracost de Multiplayer) altfel se blocheaza aplicatia Upload Studio. 

Folosind Upload Studio (trim / colaj + adaugat comentarii sau efecte) poti sa urci alternativ pe OneDrive (fostul Sky Drive cu 15GB gratuti pentru filehosting personal). By default poti urca pe comunitatea Xbox Live. Mai exista si optiunea de upload pe Youtube, dar ala e alt mister nedeslusit. 

Intri pe OneDrive de pe pc si descarci video-ul (convertit in 720p si pixelat la greu) si de pe PC faci upload pe Facebook.

 

Pe PS4 ... ai trim si share to facebook direct ... fara alte complicatii. Calitatea audio/video PS4 este incomparabila cu video-ul inregistrat pe Xbox One. 


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 canapele / 6 console / 12 controllere / sucuri la suprapretz

 

concept total inedit, care nu a mai post intalnit la cafenele / salile de net 

 

dar... daca esti un hipster cu inclinatii de gamer


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vrei sa cumperi jocuri pentru xbox one ... online

vei afla ca tara noastra "is not supported" 

 

muie-microsoft.png

 

solutia e relativ simpla :

 

faci un cont (pe microsoft.com) si un profil (pe xbox) la care setezi o tara de afara (de preferat USA / UK) adaugi cardul si spor la shopping. 

 

PS. daca nu vreti sa bagati cardul pe cont puteti sa cumparati vouchere cu jocuri de pe net (de exemplu : https://www.offgamers.com/browse/game-card/consoles )


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...