Jump to content
nFo

31 Martie 2015

Recommended Posts

Avand in vedere urmatoarele 3 aspecte:

  1. MT este folosit (in continuare) doar de membrii cu vechime si trafic (mare).
  2. MT se adreseaza doar membrilor care sharuiesc si consuma materiale audio/video RO.
  3. MT a mentionat inca din 2013 ca reprezinta un efort financiar si se poate inchide oricand.

Va anuntam ca la sfarsitul lunii Martie se vor dezactiva toate conturile membrilor din clasa de utilizator "User".

 

Daca mai doriti sa fiti pe MT dupa data de 31 Martie, consultati articolul de "Promovare".

Daca nu mai doriti sa fiti pe MT, va multumim pentru interesul minim manifestat si va uram drum bun.


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conform statisticilor cu userii inregistrati pe MT, aproape 95% sunt din clasa ''User''. Asta va fi probabil sfarsitul. Macar de-ar mai fi fost chestia aia cu bonus upload, atunci cand, daca stateai la seed o ora, primeai 1mb upload pe torrent. Parca asa era. Greu sa mai urci si ceva torrente romanesti, pentru ca, oricum, cam toata muzica romaneasca a fost urcata pe vechiul MT. Eu nu mai am niciun torrent din cele vechi, doar ce-am mai pastrat anumite piese preferate. Cat despre albumele romanesti ce-au mai iesit in ultimul an, nu prea ai ce cumpara si uploada. Tot cele vechi erau bune. Pace voua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca nu se pun si albumele urcate pe vechiul MT. Eu momentan nu sunt in tara, iar din aceasta cauza viteza de internet este mult sub cea din Romania, deci nu prea se poate face upload. :)

 

In aceeasi situatie sunt si eu! Nu imi convine deloc aceasta regula, se putea lua o decizie putin mai indulgenta, dar nu sa ne pierdem conturile, in fine..

Pe versiunea precedenta a trackerului eram clasa MT Addict, era frumos daca se pastra si clasele, asa cum s-au pastrat baza de date a utilizatorilor [astia, care suntem o mana de userii aici, dar suntem pentru ca ne place MT si ca vrem sa avem in continuare o sursa de calitate a muzicii romanesti!] Ne-am chinuit odata sa ajungem la aceea clasa, acum de ce se vrea din nou acelasi lucru, nu mi se pare deloc un lucru corect!?!? Eu, sincer acum, nu am de unde sa uploadez muzica romaneasca de aici de unde sunt, in laptop nu am nici un material romanesc, daca aveam, ma chinuiam sa uploadez si pastram. Nu stiu, dar va rog frumos, mai treceti odata si revizuiti aceasta regula/stire.

 

 

 

later edit:

 

 

 

Descarcam ce putem pana atunci, si dupa bye

 

nfo , john ...asta vreti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Mie mi-au ramas contorizati cei aproximativ 20 de giga upload pe care ii aveam pe vechiul tracker si  sunt de ajuns pentru a fi power user si pe noul tracker .  la voi nu s-a pastrat upload-ul  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uploadul s-a importat pentru toți utilizatorii care au dat recover.

 

 

nfo , john ...asta vreti?

 

Întrebarea asta trebuie să i-o adresezi doar lui nFo, eu nu mă bag în deciziile administrative. Eu mă ocup doar de partea tehnică.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca v-ati apuca sa descarcati tot ce prindeti, tot ar fi ceva... S-ar face trafic si ar fi mai usor sa promovati.

 

Puteti sa aruncati un ochi si pe la "Cereri"... Va puteti lua de acolo upload instant, daca aveti albumul respectiv... (cred ca vor aparea cereri noi in curand)

 

Solutii exista... daca vreti neaparat sa ramaneti pe tracker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am avut un cont vechi cu vreo 700Gb la upload. Am dat recover si imi spune ca nu mai exista. Sa stai la seed mult si bine, daca nu se trage, tot degeaba. Ca sa apuci sa faci upload putin la un torrent de-abia urcat, trebuie sa stai non-stop la PC, ca sa prinzi momentul. Prea putin interes, prea putini useri. Faceti cum stiti, baieti. BAFTA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uploadul s-a importat pentru toți utilizatorii care au dat recover.

 

 

 

Întrebarea asta trebuie să i-o adresezi doar lui nFo, eu nu mă bag în deciziile administrative. Eu mă ocup doar de partea tehnică.

 

Si acum intrebarea mea, de ce nu s-a lasat si clasa de utilizator pe care am dobandit-o ? Aveam un rank pe vechiul MT, acum aici sunt User si risc sa imi pierd contul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, frate, am luat disable atunci! Dar pe contul al doilea aveam ratia OK, facuta cu torrente pe bune. Daca eram hot, stai linistit ca imi faceam un cont cu un user-name foarte diferit de primul, ca doar ma ducea capul. Nu am avut nimic de ascuns, atunci cand m-am inscris a doua oara. Prima oara am gresit, recunosc. Pe 1 decembrie 2012 mi-am facut cel de-al doilea cont, ca pe primul nu-l mai aveam. Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haideti ca nu e atat de greu de atins clasa Power User:

 

User > la > Power user :
A Traffic : Cel putin 15 GB Upload
B Join Date: Cel putin 1 saptamana
c Uploads : Cel putin 1 torrent uploadat

 

oricine poate gasi un album sa-l urce...sau sa-l faca mp3 la urma urmei :) iar 15 Gb pot fi atinsi, daca descarci albumele recent urcate...


 

“Without music, life would be a mistake.”

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau sa intelegeti...nu ca as fi deacord cu decizia nFo ... cu atat mai mult ca am avut recent o surpriza neplacuta (cum majoritatea de fapt au avut-o) sa fiu trecut din Elite in Power User din simplul motiv ca scriptul de promovare avea un bug ... bla, bla  ... pe cand altii care nu corespund cerintelor clasei Elite stau bine-merci in clasa Elite...dar in fine, topic-ul e cu totul despre altceva ...

 

important e sa pastram ceea ce inca mai putem pastra/salva ....

 

si doar prin actiunile noastre a tuturor putem mentine acest loc activ.


 

“Without music, life would be a mistake.”

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, de bine, de rau, am reusit in vreo 3 zile sa depasesc pragul de 15GB upload, cu torrente noi, dar am stat mai tot timpul pe tracker. Nu e chiar asa imposibil, chestia e ca nu se prea trage asa cum ar trebui... cateva snatch-uri pe torrent. Ramane sa mai indeplinesc restul regulilor pentru a fi Power User. Bafta tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ok sa urc ceva ce a fost pe vechiul MT, daca userul, care e acelasi si acum, permite asta? Bineinteles ca-l mentin in denumirea titlului la torrent, ca sa se stie ca initial a fost torrentul lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se folosește naming de grup sau personalizat. Se știe că ca fost torrentul lui după ce se descarcă. Musictorrents este în primul rând o comunitatate.

Așa ca notă personală mi se pare o prostie naming convention-ul în care trebuie să pui numele trackerului sau grupului. O făceam pe vechiul MT pentru că astea cereau regulile. Acum mi se pare pur și simplu pueril.

Pe what.cd nu am văzut vreun nume de grup pe browse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, si eu am fost de acord intotdeauna cu lasarea paginii de browse cat mai curata si cu denumirile la torrenti standardizate, ca e mai usor de parcurs. Eu de fapt citeam in tutorialul de upload unde la recomandari scrie si ceva de genul Artist - Album - CD/WEB - MP3/FLAC - AN Lansare - No/Group, adica sa se mentioneze si cine a creat torrentul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se folosește naming de grup sau personalizat. Se știe că ca fost torrentul lui după ce se descarcă. Musictorrents este în primul rând o comunitatate.

Așa ca notă personală mi se pare o prostie naming convention-ul în care trebuie să pui numele trackerului sau grupului. O făceam pe vechiul MT pentru că astea cereau regulile. Acum mi se pare pur și simplu pueril.

Pe what.cd nu am văzut vreun nume de grup pe browse.

 

Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc.

 

@lucky: La "Album description" pui strict informatii despre album: artist, denumire, data lansarii, tracklist, etc. La "Release description" poti sa copiezi informatii din eventualul .nfo sau sa scrii date tehnice: bitrate, cine a facut rip-ul, soft folosit, etc.

 

Hai ca e foarte greu sa gresesti. Pagina de upload e prea bine gandita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haplea - "Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc."

 

Extrag "informatii neinteresante" : Ce este neinteresant la denumirea asta: Stefan Georgel - Stau acasa-2015-CD-FLAC-MT ? In afara de grupul MT, mie mi se pare ca deja din numele torrentului aflam cateva date foarte importante, cum ar fi : anul, sursa (CD/ WEB/Vinil etc) si formatul audio al melodiilor. Nu mi se pare nimic neimportant...in fine.

 

Personal nu ma deranjeaza nici asa si nici cum era inainte! Era doar o remarca la ceea ce a spus Haplea! O zi frumoasa!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...