Jump to content

Music Torrents ORG uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo
- - - - -

31 Martie 2015

tracker inchis user class

• This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#21 lucky

lucky

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 11 posts

Posted 28 February 2015 - 05:32 PM

Ah, si eu am fost de acord intotdeauna cu lasarea paginii de browse cat mai curata si cu denumirile la torrenti standardizate, ca e mai usor de parcurs. Eu de fapt citeam in tutorialul de upload unde la recomandari scrie si ceva de genul Artist - Album - CD/WEB - MP3/FLAC - AN Lansare - No/Group, adica sa se mentioneze si cine a creat torrentul.

#22 Haplea

Haplea

Membru

• Moderators
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 01 March 2015 - 12:48 AM

Nu se folosește naming de grup sau personalizat. Se știe că ca fost torrentul lui după ce se descarcă. Musictorrents este în primul rând o comunitatate.

Așa ca notă personală mi se pare o prostie naming convention-ul în care trebuie să pui numele trackerului sau grupului. O făceam pe vechiul MT pentru că astea cereau regulile. Acum mi se pare pur și simplu pueril.

Pe what.cd nu am văzut vreun nume de grup pe browse.

Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc.

@lucky: La "Album description" pui strict informatii despre album: artist, denumire, data lansarii, tracklist, etc. La "Release description" poti sa copiezi informatii din eventualul .nfo sau sa scrii date tehnice: bitrate, cine a facut rip-ul, soft folosit, etc.

Hai ca e foarte greu sa gresesti. Pagina de upload e prea bine gandita.

#23 PiratulNeinfricat

PiratulNeinfricat

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • Locationro

Posted 02 March 2015 - 12:48 AM

Corect ar fi să se țină cont și de activitatea pe vechiul tracker.

#24 rebelu31

rebelu31

Membru

• Members
  • PipPip
  • 18 posts

Posted 02 March 2015 - 06:40 AM

Haplea - "Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc."

Extrag "informatii neinteresante" : Ce este neinteresant la denumirea asta: Stefan Georgel - Stau acasa-2015-CD-FLAC-MT ? In afara de grupul MT, mie mi se pare ca deja din numele torrentului aflam cateva date foarte importante, cum ar fi : anul, sursa (CD/ WEB/Vinil etc) si formatul audio al melodiilor. Nu mi se pare nimic neimportant...in fine.

Personal nu ma deranjeaza nici asa si nici cum era inainte! Era doar o remarca la ceea ce a spus Haplea! O zi frumoasa!

• DonaldTrump likes this

#25 irlandezu13

irlandezu13

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 03 March 2015 - 05:40 PM

Pacat !

Intr-o luna nu prea mai ai timp sa recuperezi .... pacat.

Era bine daca se anunta cu cel putin 2 luni inainte ..sa poti corecta sau misca ceva

#26 Haplea

Haplea

Membru

• Moderators
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 03 March 2015 - 08:19 PM

Haplea - "Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc."

Extrag "informatii neinteresante" : Ce este neinteresant la denumirea asta: Stefan Georgel - Stau acasa-2015-CD-FLAC-MT ? In afara de grupul MT, mie mi se pare ca deja din numele torrentului aflam cateva date foarte importante, cum ar fi : anul, sursa (CD/ WEB/Vinil etc) si formatul audio al melodiilor. Nu mi se pare nimic neimportant...in fine.

Personal nu ma deranjeaza nici asa si nici cum era inainte! Era doar o remarca la ceea ce a spus Haplea! O zi frumoasa!

Si pe gazelle vezi aceleasi informatii, mai putin "grupul"... doar ca sunt mult mai ordonate, nu e un singur carnat. Pe vechiul site, fiecare punea numele torrentului dupa cum il taia capu'.

#27 Trancesr

Trancesr

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 05 March 2015 - 11:23 PM

31 martie :o....panicaaaaa 

E buna, e rea, e rece, e calda...Personal nu ma afecteaza deloc aceasta decizie...iar daca as fi sa ma gandesc cum este afectat trackerul/comunitatea MT de aceasta decizie prefer sa nu o fac. Sunt sigur ca atunci cand s-a luat decizia s-au luat in considere multe variabile. Asa stabilit atunci asa sa fie. Eu daca o sa-mi dorec sa raman pe tracker trebuie sa fac 10gb upload. Si pt ca imi doresc, o sa fac weekendul asta 10gb upload...cu o viteaza de 200kb/s...This is what I will call weekend challenge :)))

30ttqpt.jpg

#28 nFo

nFo

Legenda

• Administrators
  • 1,338 posts
  • LocationBehind you...

Posted 05 March 2015 - 11:53 PM

aka ...

Famous-characters-Troll-face-Challenge-a

Stai chill...

#29 teoluci

teoluci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 06 March 2015 - 07:31 PM

se pare ca azi a explodat activitatea pe tracker  :D

#30 Valerys

Valerys

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 March 2015 - 07:36 PM

se pare ca azi a explodat activitatea pe tracker  :D

Lol, bine ca nu am explodat si eu. Promisesem ca voi pune albumele pe care le am de pe trackerul vechi si nu numai iar azi am avut mai mult timp liber si am zis macar sa incep sa fac asta :)

Poate in felul asta toata lumea are o sansa sa faca uploadul in caz ca se simteau nedreptatiti de necesitatea de a avea 15GB upload pana la 31 martie.

#31 vicky.n8

vicky.n8

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 March 2015 - 05:49 AM

Salut!

Se pot uploada albume la calitate ne-flac, in format mp3?

#32 nFo

nFo

Legenda

• Administrators
  • 1,338 posts
  • LocationBehind you...

Posted 08 March 2015 - 05:51 AM

se accepta urmatoarele...

SVdc.jpg

Stai chill...

#33 vicky.n8

vicky.n8

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 March 2015 - 05:57 AM

10x 4 da quick reply.

Am inteles, nu stiu cum de nu am vazut graficul.

#34 Haplea

Haplea

Membru

• Moderators
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 25 March 2015 - 03:36 PM

Mai e o saptamana. S-au facut progrese considerabile, dar 76% dintre membri vor fi dati afara daca nu promoveaza. Vom ramane ~100 de insi pe tracker. :unsure:

#35 teoluci

teoluci

Membru

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 25 March 2015 - 05:03 PM

Eu sunt aproape sigur ca acel grafic nu e actualizat . Cred ca sunt macar 50 % care au devenit cel putin power user . Pana la urma nu era deloc mare branza sa devii power user .

#36 RR2

RR2

Membru

• Members
  • PipPip
  • 19 posts

Posted 25 March 2015 - 09:59 PM

Tin sa te contrazic, e actualizat cel putin o data la 2 saptamani, daca e sa fiu 100% sigur (daca nu zilnic)

Atunci cand s-a postat anuntul aproape 85% aveau clasa user, m-am uitat expres .

#37 Haplea

Haplea

Membru

• Moderators
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 28 March 2015 - 01:17 PM

Haideti... dati-i bataie ca se apropie 1 ap... 31 martie. :unsure:

#38 Trancesr

Trancesr

Experimentat

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 28 March 2015 - 02:13 PM

Pe cn a interesat a facut pana acum. Au mai ramas doar cei neinteresati! totusi abia astept sa-i vad aici dupa 31 cum se plang :)))

30ttqpt.jpg

#39 lucky

lucky

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 11 posts

Posted 29 March 2015 - 02:59 PM

Am o intrebare: se ia in calcul si traficul de pe vechiul MT, la promovarea de la user la power user?

#40 nFo

nFo

Legenda

• Administrators
  • 1,338 posts
  • LocationBehind you...

Posted 29 March 2015 - 07:47 PM

Exista in profil o sectiune separata de statistici de pe fostul MT ?

Stai chill...

Also tagged with one or more of these keywords: tracker, inchis, user, class

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users