Jump to content
nFo

31 Martie 2015

Recommended Posts

Haplea - "Asta e unul din motivele pentru care imi place mie "gazela" pe trackerele de muzica. Urasc denumiri din alea lungi, cu underline si multe informatii neinteresante. Pe gazela e mult mai ordonat browse-ul. Vezi doar informatiile utile, grupate, etc."

 

Extrag "informatii neinteresante" : Ce este neinteresant la denumirea asta: Stefan Georgel - Stau acasa-2015-CD-FLAC-MT ? In afara de grupul MT, mie mi se pare ca deja din numele torrentului aflam cateva date foarte importante, cum ar fi : anul, sursa (CD/ WEB/Vinil etc) si formatul audio al melodiilor. Nu mi se pare nimic neimportant...in fine.

 

Personal nu ma deranjeaza nici asa si nici cum era inainte! Era doar o remarca la ceea ce a spus Haplea! O zi frumoasa!

Si pe gazelle vezi aceleasi informatii, mai putin "grupul"... doar ca sunt mult mai ordonate, nu e un singur carnat. Pe vechiul site, fiecare punea numele torrentului dupa cum il taia capu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 martie :o....panicaaaaa 

E buna, e rea, e rece, e calda...Personal nu ma afecteaza deloc aceasta decizie...iar daca as fi sa ma gandesc cum este afectat trackerul/comunitatea MT de aceasta decizie prefer sa nu o fac. Sunt sigur ca atunci cand s-a luat decizia s-au luat in considere multe variabile. Asa stabilit atunci asa sa fie. Eu daca o sa-mi dorec sa raman pe tracker trebuie sa fac 10gb upload. Si pt ca imi doresc, o sa fac weekendul asta 10gb upload...cu o viteaza de 200kb/s...This is what I will call weekend challenge :)))


30ttqpt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca azi a explodat activitatea pe tracker  :D

 

Lol, bine ca nu am explodat si eu. Promisesem ca voi pune albumele pe care le am de pe trackerul vechi si nu numai iar azi am avut mai mult timp liber si am zis macar sa incep sa fac asta :)

Poate in felul asta toata lumea are o sansa sa faca uploadul in caz ca se simteau nedreptatiti de necesitatea de a avea 15GB upload pana la 31 martie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt aproape sigur ca acel grafic nu e actualizat . Cred ca sunt macar 50 % care au devenit cel putin power user . Pana la urma nu era deloc mare branza sa devii power user .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tin sa te contrazic, e actualizat cel putin o data la 2 saptamani, daca e sa fiu 100% sigur (daca nu zilnic)

Atunci cand s-a postat anuntul aproape 85% aveau clasa user, m-am uitat expres .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...