Jump to content
Sign in to follow this  
johnake

Locuri de muncă / Freelancing

Recommended Posts

Aici postăm diferite oferte/cereri pentru locuri de muncă întâlnite pe internet. Încep eu cu una, destul de interesantă:

 

 


Agentie de web development (www.softdreams.eu[1] ) formata din 22 persoane, cu o medie de varsta de aproximativ 28-29, cauta o a 23-a.

Ce facem noi

Web design, web development, mobile development (iOS/Android), server management, web hosting in datacenter propriu si servere inchiriate. Nu neaparat chestii extrem de avansate, da' ceva frumos sa placa la toata lumea.

Mai multe poti afla vizitand www.softdreams.eu[2] , www.webland.ro[3] sau www.eiddew.com[4] . Sunt in lucru si site-urile noi :).

Cum ar trebui sa fie noul coleg

  • Sa stie HTML5, CSS3, Javascript, ar fi de preferat sa aiba macar 1-2 ani experienta cu ele;

  • Sa stie engleza cat sa poata intelege/comunica;

  • Sa fie o persoana relaxata, placuta;

Te-ar avantaja usurinta in lucrul cu oricare din urmatoarele framework-uri / starter kit-uri / librarii: Bootstrap / Foundation, Backbone / EmberJs, Jquery.

Te-ar mai avantaja experienta de design si cunoasterea unui CMS popular (Wordpress, Drupal).

De ce ti-ai dori?

  • Salariul va fi intre 2000 si 5000 lei, in functie de experienta/competentele tale.
  • Programul de lucru e flexibil. Nu da nimeni cu bata daca ai baut mai mult aseara si te-ai trezit la 12.
  • Sediul nostru e in apropiere de unirea, faci 2 min de la metrou.
  • Mediu de lucru fain, nu-i pe baza de tipat sau dat kind remindere.

Avem si o masa de ping pong, dar n-avem unde sa o punem, inca.

Ce te-ar ajuta sa te integrezi:

Sa-ti placa sa mergi pe bicicleta, aproape toti pedalam.

Sa-ti placa jocurile pe calculator. In fiecare vineri seara jucam starcraft 2.

Sa bei cola, aici se beau cantitati industriale de cola.

Daca esti interesat sau ai intrebari, da-mi un mesaj si vorbim :).

 

 

Sursa: https://www.reddit.com/r/Romania/comments/3aydeu/cautam_coleg_developer_de_frontend/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...