Jump to content
MusicON

Caut un torrent.....

Recommended Posts

Am incercat sa fac request dar nu mergea . Dupa aceea am citit pe forum ca trebuie sa fiu minim power user sa pot sa fac request-uri , eu  sunt doar user .     Ce trebuie sa fac sa ajung power user ? nu am gasit raspunsul pe forum . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o cerere mai putin obisnuita: Se pricepe cineva sa uneasca toate astea intr-un .wav?

 

wqyl3m.jpg

 

Adica... Disk At Once ? http://en.wikipedia.org/wiki/Optical_disc_recording_modes#CD_Disc-At-Once  (gapless of course)

 

sau... daca vrei sa faci din 10 fisiere audio (mic) => 1 fisier audio (mare) : cauta pe google : audio files joiner / audio files merger


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutări!

Aș fi foarte recunoscător dacă cineva m-ar ajuta cu albumele scoase de Cenaclul Flacăra în format lossless , fenomen cultural condus de marele Adrian Păunescu

Mulțumiri în avans!

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari in primul rand si felicitari pentru revenire. :)

 

Pe vechiul MT era la un momentdat colectia de CD-uri scoasa de Jurnalul National - Editie de colectie (parca era in doua parti, nu mai stiu sigur). Din pacate nu o mai am si o caut de ceva timp. O mai are cineva? O poate pune pe MT sau in alta parte? Ar fi genial flac dar e ok si mp3 la o calitate acceptabila. Pe unde am gasit parti mai mari nu mai sunt seederi. :(

 

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vești bune! după negocieri acerbe, am reușit să fac rost de acest album, precum și de altele pe care mi le doream mult și nu se află pe tracker. Am să urc toată muzica pe care am reușit să o strâng, când voi avea timp.

 

Există șansa să fie urcată discografia Sarmalele Reci? de asemenea, erau pe vechiul tracker mai multe compilații cu semnătura "Tpsjo", se pot urca din nou? Mă interesează în mod special o compilație "'98 Rock Hits" sau cam așa ceva, cu trupe românești.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare. sunt nou venit aici. caut de ceva timp muzica de toate felurile (in special rock) in format lossless. Am gasit pana acum ceva materiale din diverse surse externe, dar am si cateva "dorinte" neimplinite...:) m-ar interesa mai multe titluri, dar as incepe cu trupa Iris (primele 4 albume Iris I, II, III, IV) si Vita de Vie (albumul best of "9704"). multumesc. am citit putin forumul si am inteles cumva ca e necesara o contributie cumva? daca se poate detalia, va rog. multumesc si sa auzim de bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te multumesti cu mp3-uri , aici e dicografia iris  http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4326148  . 

 

Daca vrei Lossless   , se gasesc atat iris cat si albumul acela cu vita de vie pe  http://tracker.musictorrents.org/ . Pentru a primi invitatie aici trebuie sa faci dovada ca ai cel putin un cd original cu muzica romaneasca (si sa nu fie deja urcat si tracker) pe  care stii sa-l ripuiesti in format flac lossless   si pe care sa promiti ca il urci  pe tracker .   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.

Caut de cateva zile cu indelungi eforturi cateva piese in format Flac ,cu un bitrate cat mai bun ,insa fara succes .Daca exista si doreste cineva sa ajute il rog frumos sa-mi lase un P.M sau aici un link cu ele.

1. Ion Dolanescu - Romanie ,Romanie

2. Hayley Westenra - Majesty ,se gaseste pe albumul River Of Dreams,New Zealand version(with special edition Bonus Disc 1)

3. Gil Dobrica - Orice-as spune

4. Gil Dobrica - Discutie in familie

5. Gil Dobrica - Hai acasa

6. Gil Dobrica - Ruga pentru parinti

Multumesc anticipat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melodia 1-17 din aceasta compilatie http://www.discogs.com/Hayley-Westenra-River-Of-Dreams-The-Very-Best-Of-Hayley-Westenra/release/4845449

 

Din pacate nu se gaseste pe what.cd decat o alta versiune cu urmatorul tracklist

 

1. Pokarekare Ana (3:19)

2. River of Dreams (4:20)
3. Dell'Amore Non Si Sa (3:44)
4. Shenandoah (3:24)
5. The Water Is Wide (3:34)
6. Songbird (3:10)
7. Both Sides Now (3:43)
8. Ave Maria (3:44)
9. Benedictus (3:50)
10. Amazing Grace (3:41)
11. Danny Boy (3:42)
12. Summer Rain (3:58)
13. Never Say Goodbye (Adapted From "Pavane") (3:13)
14. O Mio Babbino Caro (2:33)
15. May It Be/Fellowship of the Ring (4:23)
16. Ave Maria (2:45)
17. Now Is the Hour (Po Atarau/Haere Ra) (3:09

 

 

Nu se gaseste nici pe waffles.fm. Poate se gaseste cineva sa iti caute pe rutracker (unde iti poti face si tu cont deoarece este free sign up in anumite momente, care ? nu stiu).


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melodia 1-17 din aceasta compilatie http://www.discogs.com/Hayley-Westenra-River-Of-Dreams-The-Very-Best-Of-Hayley-Westenra/release/4845449

 

Din pacate nu se gaseste pe what.cd decat o alta versiune cu urmatorul tracklist

 

1. Pokarekare Ana (3:19)

2. River of Dreams (4:20)

3. Dell'Amore Non Si Sa (3:44)

4. Shenandoah (3:24)

5. The Water Is Wide (3:34)

6. Songbird (3:10)

7. Both Sides Now (3:43)

8. Ave Maria (3:44)

9. Benedictus (3:50)

10. Amazing Grace (3:41)

11. Danny Boy (3:42)

12. Summer Rain (3:58)

13. Never Say Goodbye (Adapted From "Pavane") (3:13)

14. O Mio Babbino Caro (2:33)

15. May It Be/Fellowship of the Ring (4:23)

16. Ave Maria (2:45)

17. Now Is the Hour (Po Atarau/Haere Ra) (3:09

 

 

Nu se gaseste nici pe waffles.fm. Poate se gaseste cineva sa iti caute pe rutracker (unde iti poti face si tu cont deoarece este free sign up in anumite momente, care ? nu stiu).

Multumesc pentru interes MusicOn !Sper sa fiu si eu de folos,caci mai detin si eu Flac-uri pe acasa.

Am cont pe RuTracker,insa dupa cautarile mele nu am gasit.

Avand in vedere ca speranta moare ultima ..si de dragul muzicii bune,sa astept ,poate are cineva disc original pe acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc nFO pentru sprijin.

O parte din piesele cautate le-am rezolvat,mai ramane una (Orice-as spune),care nu o gasesc niciunde.Se afla pe acest album:

R_4265457_1360146007_6068_jpeg.jpg

Cu urmatorul Tracklist:

1 Hai acasa 03:22

2 Idila sub clar de luna  02:01

3 Revino! 03:34

4 Ordinea de zi 03:46

5 Ruga pentru parinti 05:15

6 Banalitate 03:28

7 Tu sa ma ierti 05:06

8 Un singur dor 04:46

9 Balada pentru ion 04:28

10 Mama 04:05

11 Orice-as spune 05:25

12 Unde a fost visul 03:18

13 Scrisoarea 03:17

14 Chip de copil 03:00

15 Cantec de leagan si dor 02:56

16 Discutie de familie 01:50

17 Stau pe cheiul din port 03:10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...