Jump to content
MusicON

Caut un torrent.....

Recommended Posts

Sper sa nu se supere cineva, dar decat sa fac 100 de posturi, prefer sa scriu in unul singur ce ma intereseaza

 

ZOB - Printre Nori (pe asta il caut disperat, chiar si 128kbps daca-l are cineva, tare mult l-as ruga sa-mi faca un bine si sa mi-l dea si mie)

Vita De Vie - Egon, Doi, Fenomental

Luna Amara - Loc Lipsa (cu Asfalt nu mi-a iesit, poate cu asta am noroc)

Coma - Nerostitele (stiu ca este pe rutracker 320kbps dar sunetul e deplorabil)

 

Multumesc anticipat  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu se supere cineva, dar decat sa fac 100 de posturi, prefer sa scriu in unul singur ce ma intereseaza

 

ZOB - Printre Nori (pe asta il caut disperat, chiar si 128kbps daca-l are cineva, tare mult l-as ruga sa-mi faca un bine si sa mi-l dea si mie)

Vita De Vie - Egon, Doi, Fenomental

Luna Amara - Loc Lipsa (cu Asfalt nu mi-a iesit, poate cu asta am noroc)

Coma - Nerostitele (stiu ca este pe rutracker 320kbps dar sunetul e deplorabil)

 

Multumesc anticipat  :)

La Vita de Vie - Fenomental ti-am dat eu link de download FLAC, La Luna Amara am discografia 192 kbps, daca te ajuta. Cam atat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper că nu e exclusiv pentru cereri de muzică... am și eu nevoie de trainerele full cheathappens pentru ryse ( varianta codex cu update la v2) și mafia 2 (varianta blackbox 1.0.0.1) Mulțumesc mult!


3678182622.png3678187660.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu un request (știu, știu, vreau cam multe).

 

Mă interesează albumul Lumini In Abis al celor de la Bass Turbat (proaspăt lansat pe 24 Octombrie).

 

Dacă nu îl putem găsi în format electronic (FLAC de preferat), sunt interesat și de posibilitatea achiziționării albumul (format fizic).

 

Mulțumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau neaprat LiTF.

L-am gasit pe Filelist intr-un pack, fara seederi.

Eu nu am cont pe ipt sau alt tracker general mare si nici nu as vrea sa ma inregistrez pentru un torrent deci daca se poate si sunteti amabili sa il incarcati pe un host gen girlshare etc.. ?


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari. Acum cateva zile am "pierdut" un hard-disk de 2TB datorita unei caderi de tensiune. Pe el, pe langa altele aveam si aproape tot hip hop-ul romanesc, dar si aproape toate albumele .flac de pe MT. Exista o sansa sa le pot recupera? Cat mai curand posibil pentru ca am ramas fara toata muzica. Multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte nasol ce ti s-a intamplat . Eu am vreo 700 - 800 de cantece romanesti flac , nu sunt albume intregi , eu am pastrat cantecele care imi placeau , nu am pastrat toate cantecele doar de dragu de a pastra albumele intregi .  Banuiesc ca tu aveai cateva mii bune  . Sincere condoleante , totusi sunt sanse sa ti se intoarca mortu de la  groapa si sa aiba careva toate albumele intacte  . Multa bafta  . O lista cu acele albume ar fi foarte  buna .  se mai gasesc destule din acele albume si prin alte site-uri .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns. Din pacate nu am nici macar o lista cu albumele, Am incercat sa caut diverse albume pe forumuri de acest gen, insa majoritatea fisierelor de pe host-uri nu mai sunt disponibile. MT avea cea mai mare colectie de hip hop autohton atat mp3, dar mai ales .flac. Exista si o parte oarecum buna, fiindca am reusit sa recuperez o mare parte din muzica ,mp3 (de ordinul zecilor de mii) si .flac (undeva pe la 9000) de pe un alt hard-drive pe care le-am avut la un moment dat si a fost formatat intre timp,dar tocmai din acest motiv s-a pierdut structura directoarelor si numele fisierelor care acum arata asa: file1.mp3, file3006.mp3, s.a.m.d. Partea cea mai proasta este ca nici macar nu sunt recuperate in ordinea numerelor ci sunt imprastiate aleator. Insa mp3-urile inca si-au pastrat TAG-urile si exista posibilitatea sa generez nume de fisiere folosind TAG-urile, insa este o munca plina de migala si cu siguranta nu voi reusi sa adun toate piesele in fiecare album, mai ales ca nu toate au TAG.

 

Sunt la al 3 lea program de recuperare sperand ca acesta sa aduca numerele fisierelor si structura directoarelor insa din cate am inteles in momentul in care HDD-ul este formatat se sterge Master File Table (MFT), locul care pastreaza aceste informatii. Ceea ce inseamna ca sunt slabe sanse.

 

Sper ca atunci cand MT revine sa mai exista seederi la majoritatea torrentelor cu muzica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...