Jump to content
nFo

iPhone 6S

Recommended Posts

Nimic impresionant. Ma asteptam macar la un ecran 1080p pe S si QHD pe S Plus...

 

Procesor mai bun, +1 GB RAM pe S, senzor mai bun la camera si ceva brizbriz-uri noi gen force touch, aluminiu nu stiu de care... etc. The usual...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ecranul e "retina" display... orice alta inghesuire (mai mare) de pixeli pe un inch patrat este pur si simplu insesizabila ;) 

 

partea buna este s-au facut ceva modificari majore fata de versiunea non-s ... si ca la orice smartphone, calcaiul lui ahile ramane tot bateria

 

momentan inca nu s-au livrat aparatele pentru ceva review-uri serioase (exceptie fiind > http://www.macrumors.com/2015/09/22/iphone-6s-rose-gold-first-delivery/ )


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"retina display" este un termen inventat pentru marketing. Nu are o baza clara stiintifica. iPhone 4 si iMac 5K au amandoua "retina display".

 

Eu unul observ diferenta dintre 300 ppi si 400 ppi pe un ecran bun de telefon. Totul e mai clar la 400+ ppi si ai loc sa afisezi mai multe lucruri pe ecran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Retina display este un termen inventat, display-urlle sunt facute de LG si nu sunt cu nimic mai bune fata de cele care le vand cei la LG pe telefoanele lor de top.


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa zicem ca are un strat ... ala ar trebui sa fie doar pentru "gaurile" de alimentare si cele audio (restul corpului fiind etans)

si cum iphone nu sta in "picioare" cam greu cred ca se poate sterge 

 

dar eu nu recomand nimanui sa puna un iphone in apa... pentru ca e o caruta de bani si garantiile in romania nu acopera 99% din cazurile cu distrugeri de la contactul cu apa.


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...