Jump to content

Recommended Posts

S-au supărat actorașii că au băgat manele la premiile Gopo.

Acuma serios, voi ați stat vreodată de vorbă cu actori? Nu chiar cei mai inteligenți și rafinați oameni din univers, știți ce zicem? Poate doar prin corporații, pe la Macaz și pe la nunțile din sudul țării să se asculte mai multe manele decât în mediile de actori.

Plus că, dacă te deranjează orice fel de muzică până la punctul de a te ridica și a pleca din sală, în timpul unei festivități, s-ar putea să fii mai prost decât ăia care ascultă manele.

Manelele sunt UN EFECT al lipsei de educație, fraierilor, nu o cauză a ei. Nu puteți să respingeți manelele pentru că promovează incultura, ar fi cazul să luptați cu incultura ca să nu mai răsară manele, știți ce zicem?

Și ia să vedem, cam câți actori (sau oameni, că tot veni vorba) din România luptă cu incultura? Serios, voi ați văzut în ce joacă actorii români? Filme de doi lei, seriale de doi lei, emisiuni obosite și jenante, reclame la medicamente de burtă și miros neplăcut la genitale, telenovele și pseudoreality show-uri pentru spălați pe creier. Vreți să nu vi se mai cânte manele, bă, hiper-evoluaților? Atunci ia nu mai jucați nici voi în manele, să vă vedem!

Ai dracului, ăia se credeau la o festivitate la Copenhaga, au uitat că-s în România. În România se ascultă multe manele pentru că asta cere publicul, flatulatorilor. Dacă vreți ca publicul să asculte Bach, educați-l. Dar dacă și voi sunteți dispuși să-i dați publicului orice pentru bani, atunci ciocul mic și continuați maneaua.

PS - felicitări organizatorilor, oricum. Ar trebui să-i pupați în țambal pe maneliștii ăia, că fără scandalul ăsta am fi continuat cu toții să credem că Gopo e o cameră de filmat. #kmkz


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ganacci fiind un cocalar care a trait alaturi de toti romanii cocalari plecati in Italia care asculta numai manele,e ceva normal, pe majoritatea nu ne a afectat sa facem drama la tv, i am dat muie si am ales alta scena.


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...