Jump to content
johnake

Discuții despre politică

Recommended Posts

ceva mai bolnav decat sa votezi cu ...l de Macovei nu exista.  chiar imi pare rau ca exista astfel de personaje. ... in ea de viata... saraci oameni... daca conteaza ca ai vonta cu Macovei arunci... ..., frate. :(:)

 

Staff edit // ai grija la limbaj te rog. Nu suntem pe maidan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce zice socon:

 

 

ceva mai bolnav decat sa votezi cu ...l de Macovei nu exista.  chiar imi pare rau ca exista astfel de personaje. ... in ea de viata... saraci oameni... daca conteaza ca ai vonta cu Macovei arunci... ..., frate. :(:)

 

Ce zice Mircea Badea:

 

 

trebuie să fii serios avariat la mansardă ca să votezi cu Monica Macovei sau cu Elena Udrea.

 

http://www.antena3.ro/politica/romania-la-vot/badea-comenteaza-scorul-obtinut-de-monica-macovei-pe-net-cretinismul-este-constitutie-272242.html

 

So? Sunt eu nebun când spun că publicul Antenei 3 spune numai poezii compuse de Gâdea, Mircea Badea & Co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamikaze

Nu e foarte simplu, dar am ceva indicii. Iată-le. Dacă din apartamentul vecinului tău se aude vocea Danei Grecu mai des chiar decât muzică populară, a pontat. Dacă în ziua votului era îmbrăcat în costumul ăla bun de nunți și moțuri, a pontat. Dacă nu știe cine e Seinfeld, a pontat. Dacă-și spală Loganul zilnic în față blocului cu bidonul de apă, a pontat. Dacă încă mai are telefon fix pe măsuța cu milieu din hol, a pontat. Dacă știe cum le cheamă pe asistentele lui Capatos, a pontat. De mai multe ori. Dacă e de părere că trebuiau trimiși minerii peste golanii ăia drogați din străinătate care ne-au făcut de râs în toată Europa stând la cozi ca cerșetorii, a pontat. Deci, fraților, ați învins, cu toate că nemernicii au încercat să vă țină în case cu câte două episoade din “Mireasă pentru nora care dansează pentru mama schimbată”! Nu cădeți în capcană! Decât Suleyman va mărește pensiile!

 

 

 

Ramon Cotizo

De ce nu voi vota Victor Viorel Ponta

Pentru ca nu cred in realizarea programului si proiectului dvs de tara, deoarece:

- nu veti lupta impotriva saraciei fiindca sub guvernarea Ponta au fost introduse 36 de taxe noi;

- nu veti lupta impotriva coruptiei, dvs fiind prin excelenta, un sustinator fervent al coruptilor si al hotilor si nu v-ati dezis de niciunul dintre ei;

- ati declarat public ca scopul dvs suprem, este controlul asupra DNA-ului;

- nu aveti nicio credibilitate cand vorbiti despre statul de drept, pentru ca ati fost primul care a calcat in picioare statul de drept in 2012 si in nenumarate randuri pana in prezent;

- depolitizarea administratiei publice nu o puteti face, fiindca aveti nevoie sa mentineti controlul la toate nivelurile in administratie, in felul acesta asigurandu-va voturi la orice tip de alegeri;

- nu veti depolitiza justitia, pt ca ati numit ca ministru al justitiei o ruda a dvs, ati numit un avocat al poporului total aservit puterii pe care o reprezentati si v-ati luptat cu presedintele in functie pt a obtine numirea unui procuror general care sa raspunda intocmai comenzilor dvs;

- nu veti putea asigura o crestere economica deoarece sub guvernarea dvs, Romania a intrat in recesiune, ati oprit investitiile, a crescut somajul si a scazut puterea de cumparare;

- nu cred in reducerea cu 5% a CAS-ului, deoarece este o masura strict electorala, fiind garantata doar pt trimestrul IV din 2014;

- Romania nu poate redeveni "Granarul Europei", deoarece ati stopat investitiile in infrastructura si in dezvoltarea agriculturii;

- doar afirmati ca doriti ca Romania sa intre in zona euro, dar nu aveti interesul ca acest lucru sa se intample, deoarece regulile din zona euro nu sunt si nu vor fi in avantajul baronilor hoti si corupti care va sustin si carora le sunteti cu totul aservit;

- nu mai exista mari proiecte in infrastructura, pentru ca le-ati omorat din fasa! Ne-ati mintit ca acciza de 7% la carburanti are ca scop constructia de autostrazi si am constatat ca sumele colectate le folositi pentru buzunarele baronilor si pomeni electorale, iar autostrazile le-ati inlocuit cu ulite sau asa numitele sosele rapide;

- ati promis ca veti spune adevarul despre contractul Bechtel, dar l-ati facut pierdut cand ati constatat ca sunt incriminati toti capii PSD-isti (Ponta, Sova, Nastase, Hrebenciuc, etc)

- SUA, NATO si UE s-au convins in acesti 2 ani ca folositi in politica un dublu limbaj si de aceea nu sunteti si nu veti putea fi niciodata un partener corect si de incredere, ci doar un plagiator ipocrit, un fariseu, un mincinos capabil doar de destabilizarea politica si economica a tarii;

- orientarea dvs este catre Rusia si China, nicidecum catre statele democratice;

- ati promis un million de noi locuri de munca, dar in realitate peste 100 000 de oameni au ramas fara locuri de munca;

- doar un plagiator poate sustine si aproba ca la facultate sa se inscrie absolventi de liceu care nu au promovat examenul de bacalaureat, iar asta nu inseamna ca respectati principiile care stau la baza unui sistem de educatie si invatamant performant si de calitate;

- sub guvernarea dvs mor oameni de cancer si alte boli grave pentru ca nu v-ati respectat promisiunea de a le acorda medicamente specifice compensate sau gratuite, iar oamenii nu se insanatosesc cu promisiuni mincinoase;

- prin mareata reforma facuta de guvernul Ponta in sanatate, ne-ati redus accesul la serviciile medicale;

- in calitate de prim ministru aveati in fisa postului obligatia de a va asigura ca toti copiii din tara asta incep anul scolar cu manuale pe banca, ca nu mor inecati in latrina din curtea scolii, ca beneficiaza de conditii sigure si decente, asa, ca si cum ar fi copiii dvs! Dar v-au preocupat doar festivitatile de deschidere ale anului scolar, taieri de panglici si aparitiile la televiziunile prietene. Ne-ati demonstrat tuturor ca habar nu aveti despre viata copiilor care traiesc in tara al carei presedinte vreti sa fiti. Ar fi trebuit sa stiti ca foarte multi copii nu au acces la o tableta sau un smartphone, nu au curent electric, invata la lumanare, nu au apa curenta sau canalizare, uneori niciun acoperis deasupra capului, si mai ales, ca au ramas cu aceeasi alocatie de 42 de lei pe care nu ati marit-o asa cum le-ati promis dvs si parlamentarii dvs, atunci cand le-ati cerut votul parintilor lor;

- in scop electoral, ati dat amnistii fiscale, din buzunarul nostru;

- In scop electoral ati validat traseismul politic, fiindca sunteti un las si teama de a pierde din primul tur era imensa.

- toate scutirile de datorii, amnistiile fiscale si imprumuturile pe care le-ati facut pt a va acoperi gaurile din buget, le vom plati noi, copiii si nepotii nostri, cu varf si indesat;

- nu pot fi mandru ca sunt roman atunci cand vad semeni de-ai mei cautand mancare in gunoaie in Romania anului 2014, in timp ce ziua dvs de nastere ne-a costat 3 000 000 de euro;

- ati impartit Romania in doua categorii, noi, oamenii cinstiti si coruptii si hotii dvs;

- marile averi trebuie n primul rand justificate si doar dupa aceea impozitate;

- Aurelia Ion si Adrian Iovan au murit din cauza incompetentilor pe care i-ati numit in guvernul dvs si care in 7 ore n-au fost in stare sa gaseasca un avion cazut in munti;

- cand un autocar cu romani cadea intr-o rapa de 50 m in Munte Negru, dvs jucati baschet si ati aflat de la stiri;

- din banii nostri faceti pomeni bisericilor, iar copiii romanilor ingheata in salile de clasa sau mor in grajdurile pe care le numiti dvs spitale;

- nu m-ati convins prin actiunile dvs de pana acum, ca ati renuntat la legea gratierii si amnistiei care asteapta in parlament cel mai bun moment sa fie votata. In felul acesta ii veti scoate din puscarie pe toti cei care au furat Romania si in fruntea carora v-ati pus, cei care va sprijina de ani de zile iar odata ajuns presedinte, va trebui sa va achitati de obligatiile pe care le aveti fata de ei.Pentru toate astea si multe altele, pt ca justitia sa ramana independenta si DNA-ul sa continue sa faca curat in tara asta, pe care in 25 de ani ati murdarit-o si saracit-o nepermis de mult, eu, Român În Țara Mea, NU va voi vota!


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

În București am reușit împreună un scor de 12%. În Cluj Napoca avem 11,87%, iar în județ 7,74%. În Timișoara ați votat pentru proiectul nostru 9,23%, iar în județul Timiș – 6,19%. În municipiul Iași am trecut de 10%, iar în Constanța am avut 8,84%. În diaspora avem 15,1%. Statisticile arată că cei care m-au votat în mod covârșitor sunt tinerii între 18 și 35 de ani și oamenii cu studii superioare.

De aici vom începe noua construcție, acestea sunt bazele unei construcții funcționale, curate, în care oamenii sunt în centru și participă în mod real la decizie.

Dacă fără structuri, fără bani, fără baroni am reușit să obținem aceste rezultate în orașe mari, controlate de politicieni cu ștate vechi, este dovada clară că se poate.

Vom anunța deciziile privind denumirea noii construcții în următoarele zile.

Vom începe o nouă construcție politică în jurul principiilor și valorilor pe care le-am afirmat împreună în această campanie: dreptate, libertate, capitalism, antreprenoriat și lege egală pentru toți. Mesajul nostru trebuie dus mai departe în fiecare județ, în fiecare oraș, în fiecare comună, în fiecare sat.


rds.png oAfhFpXj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deși face pe justițiarul, Vadim nu are nici o treabă cu justiția. Aș putea spune că e paralel. Deviza lui Macovei a fost și este eliminarea corupției și femeia asta chiar a făcut ceva în acest sens. Oare de ce este urâtă de toată clasa politică?

Namecallingul ăsta cu care v-a învățat Antena 3 și PSD-ul (băsiști, macoviști etc) nu face altceva decât să ajute la divizarea acestui popor. Cred că ai auzit de "divide et impera" pe la școală. Eh, asta este tactica mașinăriei roșii, comună cu cea a comunismului: insămânța ura printre cetățeni pentru a fi mai ușor manipulabili. Tu, dragă socon, nu poți înțelege faptul că eu ca și alți cetățeni, atunci când votăm un politician, îl votăm pe cel care se apropie cel mai mult de ideologiile noastre. Eu nu am votat și nici nu o să votez NICIODATĂ cu PSD-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...