Jump to content

Music Torrents ORG uses cookies. Read the Privacy Policy for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies

Photo

Antivirus / Spyware / Malware pentru PC, tableta, telefon...

antispyware malware virusi computer virus antivirus gratis free antivirus protection software

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 MusicON

MusicON

Legenda

• Moderators
  • 530 posts
  • Locationrecycle bin

Posted 28 September 2014 - 11:24 PM

Ce soft-uri folositi si ce recomandati ?

Eu momentam am ESET NOD32 7 antivirus si ma gandesc sa renunt si sa revin la unul gratis.

Inainte am folosit Avira gratis mult timp (care consuma foarte mult RAM in timpul update-ului si am renuntat la el), AVG gratis (care bloca unele pagini de net si am renuntat la el) si Avast gratis pentru scurte perioade de timp.

Pe langa antivirus am folosit Comodo firewall de mai multe ori tot pentru scurte perioade de timp.

I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

#2 DonaldTrump

DonaldTrump

Maestru

• Moderators
  • PipPipPipPipPip
  • 381 posts
  • LocationConstanta

Posted 28 September 2014 - 11:36 PM

Asta iti recomand:

• MusicON likes this

#3 jack

jack

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBucharest

Posted 29 September 2014 - 12:46 AM

De ani de zile folosesc Microsoft Security Essentials (cand avem win 7), acum la win 8.1 este preinstalat Windows Defender.

Pe langa asta am instalat tot de ani de zile Malwarebytes Premium.

Cu astea doua nu am avut niciodata nici un fel de probleme. Si nici nu se simt ca ruleaza.

• SilverSurfer likes this

3730052412.png

#4 PiratulNeinfricat

PiratulNeinfricat

Avansat

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • Locationro

Posted 29 September 2014 - 12:53 AM

Folosesc Avast versiunea gratuită de câțiva ani, iar până acum nu am avut probleme grave.

#5 SilverSurfer

SilverSurfer

BadAss MoFo

• Moderators
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts
  • LocationPirateing The Net

Posted 29 September 2014 - 06:47 PM

De ani de zile folosesc Microsoft Security Essentials (cand avem win 7), acum la win 8.1 este preinstalat Windows Defender.

Pe langa asta am instalat tot de ani de zile Malwarebytes Premium.

Cu astea doua nu am avut niciodata nici un fel de probleme. Si nici nu se simt ca ruleaza.

Si eu folosesc tot combinatia asta. Ruleaza fin.

• jack likes this

y21fol.gif

#6 Silverleaf

Silverleaf

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 11 October 2014 - 12:29 AM

Folosesc Bitdefender și pe smartphone și pe PC-uri. Conform testelor independente (parcă era vorba de AV-TEST și AV-Comparatives) ar cam fi cea mai bună soluție de securitate de pe piață.

• maharet likes this

#7 newborn

newborn

Ucenic

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 11 October 2014 - 03:19 AM

Bitdefender Internet Security 2015 şi AVG Internet Security 2015 (am şi XP şi Windows 7 pe PC), ambele din licenţe gratuite. Ambele par foarte bune... AVG-ul îl am (pe XP) de cel puţin un an (au tot avut oferte gratuite), iar Bitdefender-ul (pe W7) se apropie de un an.

Pe XP mai am instalat de cîţiva ani un Malwarebytes Anti-Malware (Premium, dar cu Real-Time protection debifat), ca „second opinion” - mînărit de un meseriaş de pe Lasttorrents că şi acum, după vreo 4 ani, încă acceptă update-uri (am chiar ultima versiune :)  - păcat că n-are şi firewall).

#8 anonymous10

anonymous10

Membru

• Members
  • PipPip
  • 20 posts

Posted 14 November 2016 - 01:27 AM

si microsof essentila ii un atinvirus bun eu il utilizez si ii bun

Also tagged with one or more of these keywords: antispyware, malware, virusi, computer virus, antivirus gratis, free, antivirus protection, software

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users