Jump to content
nFo

Suport Tehnic > Tracker

Recommended Posts

Nu m-am logat de mult timp pe tracker, am avut cont acum peste 5 ani, de cand s-a trecut pe gazelle nu am avut timp sa mai folosesc.

Acum cand am revenit in forte, zice ca sunt disabled.

Userul e identic ca pe forum.

 

Ma poate ajuta cineva sa imi reactivez contul?

 

Edit: Gata, merci staff pentru rapiditate.

 

 

Mai trebuie sa reclam faptul ca e distrus ceva la tracker, nu imi incarca CSS-ul corect sau nu stiu de ce nu vad tema, doar continutul text.

Share this post


Link to post
Share on other sites

check your email

 

Mersi, pot sa intreb daca e vreo problema cu layout-ul trackerului? Se vede doar textul pe alb si nu e nimic formatat in pagina, ca si cum nu ar functiona CSS-ul...

Am scos ublock si la fel, am incercat si incognito... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca protesteaza announcer-ul. [torrente rosii]

 

Vom interveni in scurt timp, in aceasta perioada trackerul si/sau forumul pot deveni inacesibile [offline]

 

[later edit] upgrade os, reboot, restart xbt... Dati un update la torrente, daca doriti sa le inverziti imediat ;)


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incarcat un album si nu pot adauga artistii ce au remixat piesele de pe album. Nu ma lasa sa dau ADD pe dark_minity. Merge pe nostalgic dar nu imi arata numele complet al artistilor, lipsesc litere.

Nu inteleg de ce nu sunt lasati utilizatorii sa adauge ei un link catre coperta cand incarca ceva. Mereu imi da eroare cand adaug coperti, coperti mai/mult mai mici de 2 mb.

Si de ce imi arata log (1%) ? Si nu arata cum trebuie.


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • stai linistit, nici pe mine nu ma lasa... e bug pe tema : dark_minty + light_minty [e de la butonul de add care "apare" dar nu "executa"] ... e pe to-do-list, cand o avea timp john
  • pe nostalgic... e o nepotrivire de culori : cand scrii numele artistului apar rezultate : focus pe nume cu "albastru" si prenumele este alb : daca pui mouse-ul pe unele rezultate, campul devine "bej" si astfel vezi rezultatele mai bine [aici cred ca mi bag eu nasul in css, si schimb fundalul]
  • referitor la coperti si log : poate fi o problema de browser, de internet (pierderi de pachete), bug de "gazela" (si pe what.cd am prins cateva albume cu 1%) : care rezulta in eroare si raspunsul generat automat este ca ca nu exista coperta sau log uploadat 1% [singura solutie este repetarea procesului de upload]

Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau log-ul are scor mic si de aia nu il arata ?

 

Nu incarc din nou, nu are sens

 

 

 

Score: 45 (out of 100)

    Log validation report:

        "Defeat audio cache" should be yes (-10 points)
        Gap handling must be appended to previous track (-10 points)
        No checksum detected (-15 points)
        Test and copy was not used (-20 points)
        Could not verify id3 tag setting


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pe nostalgic dar nu imi arata numele complet al artistilor, lipsesc litere.

 

 

global.css autocomplete suggestions : fundal alb > fundal gri 

 

si ca sa mearga > clear cache / schimbat tema + revenit 


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

am testat si eu : coperta de la 1.1 mb+ nu i mai place

mergea doar daca coperta avea maxim 1 mb

 

conform https://www.faqforge.com/linux/nginx-server-error-413-request-entity-too-large/ .. am adaugat minunea si am dat un reset la nginx... si am testat cu coperta de 1.7 mb [a mers]

daca mai apar probleme ... e posibil sa fie "client_max_body_size" ascuns prin alte fisiere cu setari diferite... sau sa fie vreo limitare noua de imgur api / sau de la cu totul altceva


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine lasa cum am mai zis oamenii sa adauge link catre imgur.

In cel mai rau caz fa un whitelist si interzice hosturi si lasa doar cateva sa aleaga oamenii : imgur etc..


I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
To see me lookin' back at you

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai bine..

1. nu urcam coperti foarte mari... pentru ca oamenii nu au monitoare de 34" ca sa vada o coperta la marime naturala de peste 3000px x 3000px direct in browser

2. nu trimitem oamenii pe tot felul de imagehost-uri... ca mai apoi sa afle ca nu este printre cele pe care le agreem noi

3. dam 2 click-uri ca sa adaugam o coperta > decat ctrl+T, deschis imgur, urcat pozat, copiat link, shift-tab mt, paste link

 

nu e optimizarea perfecta, dar [atunci cand merge] e mai usor de urcat albume pe banda rulanta


Stai chill...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...